PROGRAMUL SFINȚIRII CASELOR 2016-2017

27 decembrie marți

21 Decembrie 1989 Kossuth Lajos

Alexandru Ciurea

Alexandru Ioan Cuza Postakert utca

Andrei Șaguna Tímár utca

Arany János

Baba Novac Fáklya

Bolyai János

Brassai Sámuel

Card. Iuliu Hossu Pavlov/Fürdő utca

Cișmigiu Schütz János

Clinicilor Klinikák utcája

Constantin Daicoviciu Bástya

Dávid Ferenc

Deva Déva

Emil Isac Május 1/Bartha Miklós

Émile Zola Korniss Zsigmond

Eroilor Deák Ferenc utca

F. J. Curie Berde Mózes

Fortăreței Várfal

Franklin D. Roosevelt Izabella

George Coșbuc Bem József

Gheorghe Șincai London

I. C. Brătianu Király utca

Inocențiu Micu Klein Virág

Ioan Bob Kismester

Ion Rațiu Kötő

Iuliu Maniu Szentegyház utca

Memorandumului Unió utca

Mihai Eminescu Fadrusz János

Mihail Kogălniceanu Farkas utca

 Moților Mócok útja

Napoca Jókai utca

Nuferilor Tompa Mihály

Octavian Petrovici Posta

Paul Chinezu Kinizsi Pál

Petru Maior

Piața Lucian Blaga Béke tér

Piața Unirii Fő tér

Potaissa Fogoly

Regele Ferdinand I. Dózsa György

Samuil Micu Rózsa

Sextil Pușcariu Torony

Tipografiei Nyomda

Universității Egyetem utca

Vasile Alecsandri Linczeg

Virgil Fulicea Szentlélek utca

 

28 decembrie miercuri

16 Februarie

Aramei Réz

Baia Mare Batthyány

Buhuși Angyal

Carpați Kárpát

Câmpeni Kálvin

Cârlova Beöthy

Cetății Vár utca

Chendi Ilarie Tóth Ede

Cloșca Bánffy

Conductorilor Kalauz

Crișan Kismező

David Prodan

Dornei Kőrösi Csoma Sándor

Emil Racoviță Erzsébet út

Fericirii Boldog

Fierului Vas

Galileo Galilei

George Barițiu Malom utca

Gruia Andrássy utca

Horea Ferenc József út

I. L. Caragiale Kemény Gábor

Kopernikusz

Kővári László

Lăpușului Bezérdi

Lemnului Fások

Mecanicilor Kalandos

Migdalului

Miron Costin Barabás Miklós

Piața Gării Állomás tér

Rădăuți

Romulus Vuia Gépész utca

Suceava

Șerpuitoare Kígyó

Ștefan Ludwig Roth Kőmálalja

Trâmbițașului Trombitás

Tyukodi Antal

Vânătorului Vadász utca

Zarandului

 

29 decembrie joi

Alba Iulia Tinódi

Albert Einstein Teleki

Anton Pann Kriza János

Argeș Apáczai Csere János

Aurorei Reviczky

Avram Iancu Petőfi utca

București Móricz Zsigmond

Burebista Varga

Căii Ferate

Calea Turzii Tordai út

Callatis

Caracal Hidelvi utca

Constanța Eötvös

Craiova Kis utca

Croitorilor Mikes Kelemen

Dacia Radák utca

Daniil Bărceanu Szeszgyár

Decebal Karl Marx

Dorobanților Budai Nagy Antal

Drăgălina Fellegvári út

Emil Petrovici Átjáró utca

Haiducului Hajdú

I. P. Voitești

Iașilor Nagyszamos

Iuliu Coroianu Delta

Izei Tiborc

József Attila

Lalelelor Mészáros

Mamaia Jászai

Mărășești Krizbai

Nicolae Bălcescu Eszterházy

Oituz Ágoston

Parcul Feroviarilor Vasutaspark

Paris Pap utca

Pavel Roșca Döbrentei

Piața Abator Vágóhíd tér

Piața Avram Iancu Bocskai tér

Piața Mihai Viteazu Széchenyi tér

Piața Ștefan cel Mare Hunyadi tér

Pitești

Ploiești Hosszú

Porumbeilor Galamb

Someșului Dézsma

Șt. Augustin Doinaș

Traian Árpád út

Traian Moșoiu Dosztojevszkij

Vaslui Lehel

Victor Hugo

Voltaire Kovács György

Zaharia Bârsan

 

3 Ianuarie marți 

Alexandru Borza Árnyas

Ana Aslan

Bis. Ortodoxe Görögtemplom utca

Bună Ziua

Carmen Silva

Castanilor Gesztenye sétány

Ceahlău Kemény János

Ciprian Porumbescu Hőgyes

Cireșilor Cseresznyefa

Cometei

Constantin Noica

Eugen Ionesco

G. V. Bibescu

Gheorghe Dima

Gheorghe Marinescu Holdvilág utca

Gutinului

I. P. Hașdeu Kőkert

Ion Mincu

Iuliu Moldovan/Speranței

Jupiter

Louis Pasteur

Luceafărului Esthajnalcsillag

Lunii

Márton Áron

Mestecenilor

Meteor

Observatorului Csillagvizsgáló

Pajiștei

Panait Istrati

Pădurii

Petre Ispirescu Ilosvay

Prunilor

Rapsodiei

René Descartes

Republicii Majális út

Sighișoarei Segesvár

Șoimului

Tatra

Trascăului

Victor Babeș Trefort

Viilor

Zorilor

 

4 Ianuarie miercuri 

Alexandru Vlahuță Álmos út

Bucura

Donáth (elejétől a végéig)

Fântânele Etelközi út

Honoré Balzac Vastagh György

Jean Jaques Rousseau

Macului Erkel

Mirăslău Miriszló

Tăietura Turcului Törökvágás

Tecuci

 

5 Ianuarie joi 

1 Decembrie 1918 Türr István

Bartók Béla

Bihorului Márki Sándor

Buzău Kolozsvári Testvérek utcája

C. A. Rosetti Bercsényi

Garibaldi

 Gen. Eremia Grigorescu Rákóczi út

George Enescu Huba vezér

Hațeg Gömbös Gyula

Hunyadi János

Ioan Bologa Martin Lajos

Ion Andreescu

Ion Ghica Sándor László

Ion Neculce

Liszt Ferenc

Matei Millo

Mendeleev

Milcov

Octavian Goga Józsa Béla

Petuniei Szilágyi Sándor

Piața 14 Iulie Hétvezér tér

Prof. Ciortea Moldován Gergely

Rahovei

Rarău

Salcâmului Akácfa

Sigismund Toduță Kund vezér

Sinaia Tas vezér

Ștefan O. Mora

Țebei

Traian Grozăvescu Töhötöm vezér

Uliului Kányafői utca

Uzinei Electrice Villamosművek

Virgil Onițiu

  

La data de 7 ianuarie vom merge la persoanele care nu s-au găsit pe străzile de mai sus, dar s-au înscris pe listele suplimentare și ar dori să primească Sfânta Cruce.

 

În data de 8 ianuarie vom merge in Someșeni.